Hommikusöök

Väga hea! Jogurtist saab nii vitamiine kui ka kaltsiumi ja kaaliumi. Kui poes müüdavad magusad jogurtid suhkrutaseme liiga lakke viivad, siis miksi see ise kokku maitsestamata jogurtist ja marjadest.
Supervalik! Nüüd on sul korralikult vitamiine, mineraalaineid ja kiudaineid, et jaksaks päeva esimese poole löögivormis olla.
Tubli! Võileivast saab nii B-grupi vitamiine kui ka kiudaineid. Päevaks hea vunk sees. Ainult võileibadest terveks päevaks muidugi ei piisa!
Müstika! Müslist saab nii kiudaineid kui ka mineraalaineid ja vitamiine, et päeval vormis püsida. Vihje: kui sa liiga aktiivseks lähed, oled söönud liiga magusat müslit.
Normaalne valik. Seal on küll veidi rasva ja soola, aga samas ka valke. Eriti nämma omleti saab siis, kui sinna sisse veidi köögivilju ära peita.

Mis sul viga on?! 50 grammi magusaid maisihelbeid annab sulle umbes 17 grammi suhkrut (so peaaegu pool päevasest soovitatavast suhkru kogusest) ja 0,5 g soola. Aga sa ju ei söö ainult hommikusööki, vaid muud hääd-paremat ka.

Süües kuu aega iga päev 50 g maisihelbeid saad üle poole kilo suhkrut ja 3 teelusikat soola!

Ära lase kohukesel end lohku tõmmata! Siis ootavad sind rasva- ja suhkruhunnikud ning tulevik on tume. Okei, kui kiiret energialaksu vaja, siis ühe kohukese nädalas kannatab võtta küll.

Süües kuu aega igal hommikul ühe kohukese saad 320 g suhkrut ja 210 g rasva!

Hull oled, et ei söö?! Hommikusöögi söömine suurendab töövõimet, vähendab vajadust magusate näkside järele ja sul on väiksem risk muutuda ülekaaluliseks. Lisaks ei saa sa hommikusöögita päevaks piisavalt energiat.

Lõunasöök

Ülihea! Kala on D-vitamiini pomm ja pakatab oomega-3-rasvhapetest. Nüüd su luud ei murdu ja aju lõikab nagu nuga võid.

Musi sulle! Siin on rauda, magneesiumi ja vaske, vitamiine, valke ja bioaktiivseid ühendeid. Nupp nokib ja lihas kasvab.

Ülihea! Kala on D-vitamiini pomm ja pakatab oomega 3-rasvhapetest. Nüüd su jalakesed ei murdu ja aju lõikab nagu nuga võid.

Nii ja naa. Iseenesest pole ju kõige hullem variant, aga ega sellest mingeid eluks vajalikke toitaineid ju ka eriti ei saa. Seda sa muidugi ka ei teadnud, et kahest kuhjaga supilusikatäiest ketšupist suisa grammi soola saab.

Ai, kui valus! Ainuüksi väikesest juustuburgerist saad sa 22 grammi rasva ja üle 1 grammi soola.

Süües kuu aega iga päev järjest burksi saad 660 g rasva ja 40 g soola!

Hull oled? Kas sa ei tea, et 100 grammi friikartuleid sisaldab 10-15 grammi rasva ja umbes 1 grammi soola?

Süües kuu aega iga päev 100 grammi friikaid saad kokku 450 g rasva ja umbes 30 g soola!

Ära jama, 100 grammis ahjukartulites ja 100 grammis kanakoibades on kokku umbes 3 grammi soola ja umbes 14 grammi rasva.

Süües kuu aega iga päev soojaleti ahjukartuleid ja kanakoiba, saad ligi 430 g rasva ja 90 g soola!

Kui toidu nimes on salat, siis ei tähenda see kohe seda, et peaks kulbiga sisse ahmima hakkama. Ühest korralikust kartulisalatiportsjonist võid saada isegi 30 grammi rasva! Ja teadagi, kuhu see kõik koguneb.

Süües kuu aega iga päev 300 grammi kartulisalatit saad ligi 1 kg rasva ja 100 g soola!

See on päriselt rumal. Söögikorra vahelejätmine ei tee sind tervemaks ja ilusamaks. Hiljem ahmid lihtsalt rohkem ja lõpuks on jama majas.

Õhtusöök

Täielik võit! Saad rauda, kaaliumi, vitamiine ja bioaktiivseid ühendeid ning liigutad mägesid.

Kümme punkti! Raud ja teised mineraalained koos vitamiinidega panevad sind rokkima.

Respekt! Vitamiinid ja mineraalained on sinu bestikad. Ja ahjutoidud on päris nämmad ka. Ega sellest rohunärijaks ei muutu.

See on mingi eelmise sajandi toit ju. Siis kui kõvasti rasva ja soola söödi ja arvati, et see on mingi rikkuse või trendi näitaja. Võta nüüd jalad tagumiku alt välja ja paku endale ikka sellist toitu ka, mis ainult sügavkülmast-konservipurgist pärit ei ole.

Süües kuu aega iga päev viinereid friikartulite ja ketšupiga saad üle ühe 1 kg rasva ja üle 100 g soola!

Kas sa oma koerale annaksid ka sellist toitu? Ära ole südametu. Hot dog'is napib toitaineid, seevastu rasva ja soola on nii, et tapab. Või no peaaegu tapab. Sest ega sa ju ometi nii rumal ei ole, et iga päev sellist toitu sööd.

Süües kuu aega iga päev ühe hot dogi saad u 300 g rasva ja üle 40 g soola!

Ära ole rumal! Kui sa regulaarselt ei söö, muutud loiuks ja ei jaksa hommikul voodist välja ronida. Õhtusöök ei pea kõhtu õhupalliks punnitama, kuid päris tühja kõhuga magama minnes võib kõht sellist lärmi teha, et naabrid lõpuks politsei kutsuvad.

Vahepalad

Superluks! Palju C-vitamiini ja kaaliumi aitavad organismi vastupidavust tõsta. Mahlast veel luksim on ainult puuviljad-marjad ise, sest neist saab lisaks ka kiudaineid. Aga ühegi hea asjaga ei tohi üle ka pingutada, klaasist päevas on rohkem kui küll.

Parim janukustutaja ever! Juba mingi paar miljardit aastat (või kui vana see maakera nüüd oligi?) Isegi dinosaurused jõid tonnide kaupa, kasvasid mühinal ja kiitsid valjude möiretega.

Ülihea valik! Piim ja keefir annavad palju kaltsiumi, mis hoiab luud tugevad. Vihje: söö kala ka, siis on kindel, et piimast saadud kaltsium D-vitamiini mõjul ikka luudesse jõuab, mitte veresooni ummistama ei hakka.

Super! Jogurtist saab nii vitamiine kui ka kaltsiumi ja kaaliumi. Kui poes müüdavad magusad jogurtid su suhkrutaseme liiga lakke viivad, siis miksi see ise kokku maitsestamata jogurtist ja marjadest.

Väga terane! Magneesium, tsink, raud ja kiudained annavad jõudu ja teritavad mõistust. Oled lõpuks ometi matemaatikas Kevinist parem.

Mmmm, eriti bueno! Vitamiinid, mineraalained ja kiudained panevad rahulolust surisema.

Ahvid teavad, mis on hea! Banaan varustab vitamiinide ja kaaliumiga.

Õige. Õun on just paras vahepala, mis annab just niipalju energiat ja lisaks ka vitamiine, mineraal- ja kiudaineid, et järgmise söögikorrani vastu pidada. Isegi paksuks ei tee, kui just iga päev korvitäit sisse ei söö.

Vaatamata sellele, et osa lehttainapiruka rasvast mööda sõrmi alla niriseb, jõuab päris palju kõhtu ka, liigagi palju. Kui pärmitainast, siis on OK. Aga mitte liiga tihti!

Süües kuu aega iga päev kohupiimakooki saad 600 g suhkrut ja u 200 g rasva.

Hea on küll süüa kolm tugevamat söögikorda, aga vahepeal võiks ka paar tervislikku oodet näksata.

Eksam tehtud! Tudengieine annab E-vitamiini ja B-grupi vitamiine, kaaliumi, magneesiumi, vaske ja mõningaid paremat sorti rasvhappeid.

Šokolaad on suhkru- ja rasvapomm. 100 grammi annab üle 500 kcal!!! Tahvli šokolaadi asemel saaks süüa korraliku prae. Ja pärast ei peaks hiljem muretsema katkiste hammaste ja kõhuvoltide pärast.

Süües kuu aega iga päev 100 g šoksi saad 1,5 kg suhkrut!

Saiakesi süües paisud ise parajaks kuklikeseks. 100-grammises magusas saiakeses on umbes 12-15 g suhkrut.

Süües kuu aega iga päev ühe suure saiakese saad 400 g suhkrut!

Mmmmõrv! Pontšikuid süües on oht ise pontšikuks saada. Pontšikut ennast pole nagu ollagi, aga mingi imenipiga on isegi väikesesse sõõrikusse mahutatud umbes kaks teelusikatäit rasva ja üks teelusikatäis suhkrut.

Süües kuu aega iga päev ühe pontšiku saad 350 g rasva ja 150 g suhkrut!

Krõps on kurjast! Sama hästi võiksid kohe puhast rasva ja kottide kaupa soola sisse süüa.

Süües aasta aega iga päev kasvõi 100 g krõpse saad 13 kg rasva ja umbes 0,5 kg soola!

Üks küüslauguleivake ei tee ju veel paha. Aga kas saad pidama enne terve paki sissekühveldamist? Vaevalt küll. Ja nüüd mine vaata pakilt, palju rasva-soola sisse ajasid. Võtab kõhedaks?

Süües aasta aega iga päev 100 g küüslauguleibu saad üle 9 kg rasva ja üle 700 g soola.

Kohukeses on nii palju rasva ja suhkrut, et pidevalt sellest toitudes ei näe varsti oma nabast kaugemale. OMG, kus varbad on????

Kuu aega igal hommikul üks kohuke annab 320 g suhkrut ja 210 g rasva!

Suhkruatakk! Ei usu? Võta luup ja uuri järele. Ega siis tootjad asjata seda infot sinna kirbukirjas pannud ei ole.

Süües kuu aega iga päev 150 g kohupiimakreemi saad üle 0,5 kg suhkrut ja 230 g rasva.